Hewlett Packard Enterprise podczas tegorocznej konferencji “HPE Discover” ogłosił rozszerzenie platformy HPE GreenLake o osiem nowych usług chmurowych umożliwiających modernizację wszystkich aplikacji i danych, od brzegu sieci po chmurę. Nowa oferta obejmuje też chmurę prywatną HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise, która zapewnia środowisko natywne dla chmury oraz wspiera wdrażanie strategii hybrydowej przedsiębiorstwa.

8 nowych usług chmurowych dodanych do HPE GreenLake obejmuje m.in.: tworzenie kopii zapasowych,  zarządzanie operacjami obliczeniowymi, block storage, architekturę data fabric, odzyskiwanie danych po awarii, hiperkonwergentną infrastrukturę (HCI), a także branżowe usługi chmurowe do obsługi klientów i płatności.

HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise to nowa zautomatyzowana i elastyczna chmura prywatna dla każdego rodzaju obciążeń i zastosowań – od tradycyjnych po natywne dla chmury – dostępna w modelu pay-as-you-go.

Trzy lata temu podczas HPE Discover zobowiązaliśmy się do udostępnienia całego portfolio produktów w modelu as-a-service do 2022 roku. Dziś mogę z dumą powiedzieć, że nie tylko wywiązaliśmy się z naszej obietnicy, lecz wprowadzając te zmiany staliśmy się nową firmą”, powiedział cytowany w komunikacie Antonio Neri, prezes i dyrektor generalny HPE.

(źr. HPE)

Platforma HPE GreenLake zapewnia możliwość jednolitego i spójnego korzystania z chmury, kontrolę, widoczność oraz szybki i łatwy dostęp do ponad 70 usług chmurowych, zachwala dostawca. Zaletą jest jedna platforma do zarządzania, ułatwiająca automatyzację i wdrażanie hybrydowej strategii w firmie.

Platforma HPE GreenLake ma obecnie ponad 1600 klientów korporacyjnych, a w II kw. 2022 r. odnotowano roczny wskaźnik wzrostu przychodów (ARR) w wysokości 829 mln dol. i trzycyfrowy wzrost zamówień w modelu as-a-service trzeci kwartał z rzędu.

HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise

Z wielu powodów – takich jak złożoność relacji między wieloma aplikacjami, koszty, kontrola, istotność danych oraz ich latencja – rynek prywatnych chmur, zarówno w modelu on-premises jak i at-the-edge, nieustannie rośnie. Klienci korporacyjni z różnych branż wykorzystują chmury prywatne w ramach hybrydowych strategii multi-cloud i transformacji cyfrowej.

Platforma HPE GreenLake jest przeznaczona dla organizacji, które chcą wdrażać prywatne chmury w modelu pay-per-use, od poziomu pojedynczej jednostki organizacyjnej po duże, międzynarodowe inicjatywy obejmujące tysiące aplikacji i obciążeń.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo-Integrakom-biale-tlo.jpg
PARTNER TEMATU

HPE Private Cloud Enterprise zaprojektowano zarówno na potrzeby aplikacji tradycyjnych, jak i natywnych dla chmury. Rozwiązanie to ma modułową infrastrukturę i oprogramowanie, oraz obsługuje wdrażanie rozwiązań typu bare metal, kontenerowych oraz na maszynach wirtualnych.

Nowe usługi chmurowe oferowane w ramach HPE GreenLake:

  • HPE GreenLake for HCI (Hyperconverged Infrastructure) -zapewnia operacje w chmurze z interfejsem opartym na SaaS w celu uproszczenia zarządzania maszynami wirtualnymi (VM) i infrastrukturą w środowisku chmury hybrydowej.
  • HPE GreenLake for Data Fabric –usługa zarządzania,  zawierająca gotową do analizy architekturę data fabric dla środowisk hybrydowych. Zwiększa produktywność dzięki zastosowaniu pojedynczego magazynu danych dającego dostęp do danych w całej firmie.
  • HPE GreenLake for Block Storage –  rozwiązanie blokowej pamięci masowej jako usługi (STaaS). Zapewnia gwarantowaną 100-proc. dostępność danych w modelu chmurowym. STaaS obejmuje usługi uniwersalne, oferując klientom możliwość wykorzystania zoptymalizowanej pod względem kosztów usługi pamięci masowej.
  • HPE GreenLake for Disaster Recovery – skalowalna platforma w modelu pay-as-you-go, umożliwiająca odzyskiwanie danych w ciągu kilku minut.
  • HPE GreenLake for Backup and Recovery  wydajne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych w AWS.
  • HPE GreenLake for Compute Ops Management –platforma pozwala uprościć i zautomatyzować zarządzanie całym cyklem operacji obliczeniowych. Zapewnia model operacyjny w chmurze, który ujednolica operacje obliczeniowe as-a-service za pośrednictwem wspólnej konsoli do monitorowania i zarządzania wszystkimi urządzeniami obliczeniowymi, od brzegu sieci po chmurę.
(źr. HPE)

Zaktualizowana platforma HPE GreenLake oraz HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise będą dostępne od września 2022 roku

Podczas konferencji HPE Discover 2022, HPE ogłosił również rozszerzenie swojej oferty rozwiązań obliczeniowych o nowe, natywne dla chmury serwery. Nowy serwer HPE ProLiant RL300 Gen11, dostępny od III kwartału 2022 r., jest pierwszym z wielu planowanych serwerów z rodziny HPE ProLiant RL Gen11 zapewniających moc obliczeniową nowej generacji i wyższą wydajność energetyczną dzięki zastosowaniu procesorów Ampere, Altra i Altra Max.

(grafika tytułowa – źr. HPE)

Napisane przez Stefan Kaczmarek