Hewlett Packard Enterprise ogłosił wzmocnienie swojej chmurowej platformy GreenLake o dwie nowe usługi: do analizy danych oraz do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych po awarii. HPE wprowadza również pakiet HPE Edge-to-Cloud Adoption Framework, który obejmuje usługi doradcze i profesjonalne, zestaw metodologii i narzędzi do automatyzacji, który ma pomóc we wdrażaniu chmury hybrydowej przy użyciu GreenLake.

HPE GreenLake to chmurowa platforma usługowa, która za pośrednictwem pojedynczej konsoli do zarządzania i optymalizacji całego hybrydowego środowiska IT zapewnia klientom jednorodność operacyjną złożonych środowisk chmurowych dla wszystkich aplikacji i danych.

Portfolio HPE zostało rozszerzone o następujące rozwiązania:

  • HPE GreenLake for analytics — usługi analityczne w chmurze zapewniające zunifikowaną platformę analityczną dla danych i aplikacji znajdujących się w środowiskach lokalnych, na brzegu sieci i w chmurach publicznych.
  • HPE GreenLake for data protection — usługi DR (Disaster Recovery) oraz tworzenia kopii zapasowych w chmurze zapewniające klientom ochronę w przypadku ataku ransomware, a także pozwalające na zabezpieczenie danych od brzegu sieci po chmurę.
  • HPE Edge-to-Cloud Adoption Framework wraz z narzędziami do automatyzacji — kompendium wiedzy fachowej w zakresie metodologii oraz narzędzii do automatyzacji.

Rynek big data i oprogramowania analitycznego, który według IDC osiągnie wartość 110 mld dolarów do 2023 r., jest gotowy na rewolucję, ponieważ klienci poszukują hybrydowego rozwiązania dla danych w każdej lokalizacji” — mówi cytowany w komunikacie Antonio Neri, President and CEO HPE.

HPE konsekwentnie rozwija platformę Edge-to-Cloud HPE GreenLake. Korzysta z niej obecnie ponad 1200 klientów. HPE GreenLake to zunifikowane usługi analityczne natywne dla chmury oraz Data Lakehouse, które zostały zoptymalizowane dla środowisk hybrydowych.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo-Integrakom-biale-tlo.jpg
PARTNER TEMATU

W ramach transformacji rozwiązań HPE Storage w kierunku biznesowych usług opartych na aplikacjach cloud-native, HPE wprowadza usługę HPE GreenLake do ochromy danych wchodząc tym samym na szybko rozwijający się rynek usług Data Protection-as-a-Service, którego wartość według prognoz IDC wzrośnie z 7,7 mld dol. w 2020 r. do 15,3 mld dol. w 2024 r.

HPE GreenLake for data protection oferuje nową generację usług chmurowych do ochrony danych: usługę odzyskiwania danych po awarii (ang. disaster recovery service) z wykorzystaniem technologii firmy Zerto (przejętej we wrześniu br. przez HPE) oraz tworzenia kopii zapasowych za pomocą usługi HPE Backup and Recovery Service. HPE GreenLake for data protection obejmuje także usługę HPE Backup and Recovery Service dla VMware. Jest to backup w modelu usługowym przeznaczony do obsługi chmury hybrydowej. Jest dostarczany za pomocą konsoli SaaS z wykorzystaniem orkiestracji i automatyzacji, klienci mogą chronić swoje maszyny wirtualne i zarządzać kopiami zapasowymi w chmurze lokalnej i hybrydowej.

Nowe usługi chmurowe HPE GreenLake obejmują też:

  • HPE Ezmeral Unified Analytics:platforma analityczna oraz Data Lakehouse, która została zoptymalizowana dla wdrożeń lokalnych, a także od brzegu sieci po chmurę.
  • HPE Ezmeral Data Fabric Object Store: natywny dla Kubernetes magazyn obiektów, który został zoptymalizowany pod kątem wydajności analitycznej i zapewniający dostęp do zbiorów danych od brzegu sieci po chmurę.

Ogłoszone właśnie nowości oznaczają wejście HPE na dwa bardzo duże, szybko rozwijające się rynki oprogramowania: ujednoliconej analityki i ochrony danych” — powiedział Keith White, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu komercyjnego usług HPE GreenLake Cloud Services.

Wszystkie wprowadzone innowacje stanowią kolejny krok na ścieżce biznesowej transformacji HPE do firmy świadczącej usługi w chmurze.

HPE GreenLake for analytics i HPE GreenLake for data protection będą dostępne w pierwszej połowie 2022 roku. Natomiast HPE Edge-to-Cloud Adoption Framework jest już dostępny.

Napisane przez Stefan Kaczmarek