Infor, dostawca aplikacji biznesowych działających w chmurze, dzisiaj oficjalnie otworzył we Wrocławiu swoje Europejskie Centrum Szkoleniowe – Infor Academy. To pierwszy tego typu ośrodek Infor na świecie. Każdy nowo zatrudniany pracownik  firmy w Europie, przyjedzie na szkolenie do Wrocławia.

Od lewej: Artur Sawicki, dyrektor Center of Excellence firmy Infor, Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia i George Czasznicki, Senior Vice President Infor Europe

Centrum odpowiada za szkolenia pracowników i partnerów Infor z zakresu najnowszych produktów i technologii (takich jak chmura, sztuczna inteligencja czy big data – wykorzystywanych w systemach ERP, Business Intelligence i aplikacjach biznesowych oferowanych przez Infor), w które firma zainwestowała w ciągu ostatnich lat ponad 3 mld dolarów. Rocznie we wrocławskim ośrodku szkoleniowym ma odbywać się 50 szkoleń dla około 2 tys. pracowników sprzedaży i konsultantów wdrożeniowych.

Infor intensywnie inwestuje i angażuje się w rozwijanie najnowszych technologii. Rozwiązania chmurowe oraz sztuczna inteligencja są już codziennością w biznesie. Tu, w Europejskim Centrum Szkoleniowym we Wrocławiu, wiedza dotycząca tych rozwiązań będzie gromadzona, rozwijana i przekazywana pracownikom i partnerom naszej firmy, a w kolejnych etapach – również studentom – mówi cytowany w komunikacie Artur Sawicki, dyrektor Center of Excellence firmy Infor, działającego we Wrocławiu od 2016 r.

Na czele Europejskiego Centrum Szkoleniowego stanęła Katarzyna Bagińska. Od 2 lat jest pracownikiem Infor Center of Excellence we Wrocławiu. Obie jednostki — Europejskie Centrum Szkoleniowe oraz Center of Excellence — zostały zlokalizowane w kompleksie biurowym Retro Office House w centrum Wrocławia, gdzie obecnie pracuje 330 osób. Łączna powierzchnia wrocławskiego biura to blisko 6 tys. m2. Wrocław w rywalizacji o lokalizację ośrodka szkoleniowego wygrał m.in. z Barceloną i Krakowem.

Infor Academy działa od maja, odbyły się tu pierwsze szkolenia.

Infor tworzy oprogramowanie dostępne w chmurze, obsługujące kompletny zakres procesów dla wybranych branż. Firma zatrudnia 17 300 pracowników i ma ponad 68 tys. klientów w ponad 170 krajach.

Napisane przez Stefan Kaczmarek