Dell Technologies to nowa nazwa połączonych korporacji Dell i EMC, która pojawi się po zakończeniu procesu integracji – ogłosił w pierwszym dniu konferencji EMC World 2016 Michael Dell i zapowiedział, że Dell Technologies będzie składać się z połączenia najlepszych technologii i infrastruktur obu firm. Nową korporację tworzyć będą: Dell, EMC, VMware, Pivotal, SecureWorks, RSA i Virtustream. „Dell EMC” będzie marką produktów dla infrastrukturalnych, natomiast „Dell” – marką rozwiązań klienckich.

To nie koniec, ale początek czegoś nowego, zmiana konieczna, żeby sprostać wyzwaniom związanym z cyfrową rewolucją, której jesteśmy świadkami – podkreślał Joe Tucci, CEO EMC Corp. – Proces łączenia firm przebiega zgodnie z przyjętymi założeniami – zapewniał szef Della. – Nieprawdą jest, że fuzja spowolniła, jest wręcz odwrotnie, w ciągu ostatniego półrocza na rynek wprowadziliśmy wiele nowych produktów i rozwiązań, a dzisiaj prezentujemy kolejne – wtórował mu Jeremy Burton, prezes działu Product and Marketing w EMC.

„Dell EMC” będzie marką produktów i rozwiązań infrastrukturalnych dla przedsiębiorstw i klientów instytucjonalnych. Obejmie zarówno produkty i rozwiązania sprzedawane bezpośrednio, jak i za pośrednictwem kanału partnerskiego. „Dell” będzie marką rozwiązań klienckich kierowanych zarówno do konsumentów, jak i do przedsiębiorstw i instytucji.

Misja i strategie

Joe Tucci i Michael Dell podczas konferencji prasowej

Joe Tucci i Michael Dell podczas konferencji prasowej

Liczba danych i podłączonych do Sieci urządzeń oraz usług rośnie w niespotykanym dotąd tempie. Połączenie wszystkiego najlepszego, czym dysponujemy (rozwiązania, platformy, technologie i software) ma pomóc naszym klientom w nawigacji podczas podróży w ramach transformacji cyfrowej, dla nas to ogromna szansa rynkowa – zaznaczył Joe Tucci. Przedsiębiorstwa, żeby móc opracowywać inteligentniejsze produkty, oferować innowacyjne usługi oraz uzyskiwać z nich przychody – muszą poddać się transformacji cyfrowej, podkreślali zgodnie szefowie EMC.
IMG_20160502_103224_HDRWspólne stymulowanie innowacji poprzez połączenie największych atutów – technologii i eksperckiej wiedzy obu korporacji oraz dostarczanie na rynek połączonej oferty technologii i rozwiązań służących do budowy infrastruktury niezbędnej w czasach nowej rewolucji przemysłowej, jakim jest internet rzeczy – tak w zarysie wygląda misja Dell Technologies zakreślona przez Michaela Della. Główne zadanie to stworzenie klastra biznesowego dostarczającego klientom dodatkową wartość technologiczną w cyfrowym ekosystemie.
W obu firmach mamy wielu doświadczonych specjalistów w kanałowej sprzedaży. Dla osiągnięcia sukcesu krytycznym warunkiem pozostaje kanał sprzedaży – zapewniał Tucci podczas konferencji prasowej. Zapowiedziano pełną integrację kanałów sprzedaży, trwa opracowywanie synergicznych programów sprzedaży.

Kierunek – nowoczesne centrum danych
Szefowie EMC namawiali do modernizacji centrów danych. Filary nowoczesnego centrum danych według EMC to: flash, pamięci masowe scale-out, programowo definiowane i chmurowe technologie (szczególnie ważna jest hybrydowa chmura) – zaufane i odpowiednio chronione. Bardzo ważna jest też konwergentna infrastruktura, która skraca czas i koszt wdrożenia, ułatwia konfigurację i zarządzanie komponentami sprzętowymi i software’owymi.

Priorytety CIO dotyczące inicjatyw związanych z transformacją IT

Ofensywa produktowa – premiery, dzień 1

Jeremy Burton, prezes działu Product and Marketing w EMC

Jeremy Burton, prezes działu Product and Marketing w EMC

W pierwszym dniu konferencji ogłoszono wprowadzenie na rynek szeregu nowych produktów i usług, które mają pomóc w modernizacji infrastruktury centrów danych. EMC zaprezentowało nową serię pamięci masowych all-flash EMC Unity dla małych i średnich firm, platformę chmurowej pamięci masowej Virtustream, konsolę webową do zarządzania usługami My-Service-360, system zarządzania kopiami danych Enterprise Copy Data Management (eCDM) oraz wersję 3.0 ViPR Controller. Ogłoszone nowości mają umożliwić modernizację środowisk pamięci masowych, obsługując ponad 50 platform zarówno EMC, jak i innych dostawców.

  • DSCN2667EMC Unity – seria macierzy all-flash dla małych i średnich systemów IT; jest dostępna w konfiguracji all-flash, hybrydowej, konwergentnej oraz konfigurowanej programowo.
    Virtustream Storage Cloud – skalowalna platforma chmurowej pamięci masowej zapewniająca kompleksowe usługi umożliwiające jej wdrażanie zarówno w siedzibie firmy, jak i poza nią.
  • EMC MyService360 – webowa konsola do zarządzania usługami, dostępna bez dodatkowych opłat dla klientów zarejestrowanych w EMC Online Support; zapewnia wgląd w całe środowisko centrum danych klienta. Konsola została zbudowana przy użyciu wewnętrznego repozytorium danych data lake firmy EMC, udostępniając zaawansowane narzędzia do analizy i wizualizacji.
  • Enterprise Copy Data Management (eCDM) – system zarządzania kopiami danych umożliwiający porządkowanie danych i zmniejszenie kosztów przechowywania i zarządzania wieloma kopiami tych samych informacji poprzez wykrywanie, automatyzację i optymalizację kopiowania danych; eCDM pozwala monitorować, zarządzać i analizować kopie danych eliminując zbędne wydatki ponoszone na przechowywanie danych już niepotrzebnych lub przechowywanych w nieodpowiednim miejscu.
  • ViPR Controller 3.0 – kontroler mający ułatwiać migrację do nowoczesnego centrum danych poprzez łączenie tradycyjnego środowiska ze środowiskiem chmurowym.

EMC World 2016 w liczbach
– 10 tys. uczestników konferencji
– 500 edukacyjnych sesji
– ponad 50 vLabs
– możliwość potwierdzenia 1700 certyfikatów
– ponad 300 dziennikarzy (60%) i analityków (40%) z ponad 4o krajów

Napisane przez Stefan Kaczmarek