Dzisiaj rozpoczyna się w Las Vegas EMC World 2016 – jedna z największych konferencji technicznych dla praktyków IT i ekspertów podejmujących decyzje biznesowe dotyczące transformacji cyfrowej swoich przedsiębiorstw. Tegoroczna edycja – odbywająca się pod hasłem: “modernizuj, automatyzuj i transformuj (swoje centrum danych, swój biznes) – wzbudza szczególne zainteresowanie ze względu na największą fuzję w historii branży IT ogłoszoną w październiku ub.r. – Dell przejął  EMC Corp. za około 67 mld dolarów. Jak przebiega proces łączenia gigantów, co oznacza ta megafuzja dla przyszłości branży IT i tych dwóch korporacji po połączeniu? Jak będzie wyglądać ich wspólna oferta?

Na te i inne pytania odpowiedzą i podzielą się swoją wizją tego, co nas czeka na rynku, szefowie korporacji – Joe Tucci i Michael Dell, zapowiadają organizatorzy konferencji.

W rolach głównych

Strategie i technologie modernizujące centra danych, takie jak: flash, software defined storage, konwergentna infrastruktura, architektura rack scale, hybrydowa chmura oraz systemy data lakes – to główni bohaterowie czterodniowej konferencji. Zastosowanie ich w przedsiębiorstwach ma umożliwić przeprowadzenie procesu cyfrowej transformacji biznesowo-technologicznej. Budowa konwergentej infrastruktury oraz opracowanie nowych aplikacji mają pomóc firmom skuteczniej konkurować w nowym otoczeniu opartym na cyfrowych modelach biznesowych. Podczas konferencji będzie też mowa o infrastrukturze opartej na kontenerach pomagającej w rozwijaniu nowych aplikacji.

IT w biotechnologii i neurobiologii

Ciekawie zapowiadają się tzw. Guru sessions, w ramach których wystąpią m.in.: Nina Tandom – biotechnolog, zajmująca się technologią Body 3.0, która ma pomóc w rozwijaniu własnych organów, oraz David Eagleman – neurobiolog prowadzący badania nad procesami przebiegającymi w naszych mózgach i twierdzący, że nasze doświadczenie rzeczywistości jest uwarunkowane naszą biologią.

Napisane przez Stefan Kaczmarek