Kibice oglądający mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej „EURO 2016” rozgrywane na 10 francuskich stadionach, będą mogli korzystać z wysokiej jakości szerokopasmowych usług mobilnych. Będzie to możliwe dzięki multistandardowym rozwiązaniom radiowym zwiększającym zasięg sieci 4G, które dostarczyła firma Ericsson, jako główny partner największych francuskich operatorów.

Access point AP 5114

Access point AP 5114

Mecze będą rozgrywane od 10 czerwca 2016 do 10 lipca 2016 we Francji na obiektach sportowych o pojemności od 33 tys. do 81 tys. miejsc. Zainstalowano na nich setki multistandardowych stacji radiowych, które mają przyspieszyć i ułatwić przesyłanie zdjęć, krótkich filmów i treści do mediów społecznościowych. – Możliwości sieci mobilnej 4G na stadionach uległy znacznej poprawie, wzmocniono również zasięg sieci – zapewnia Franck Bouétard, szef Ericsson we Francji.

W 2014 roku podczas mistrzostw świata w Brazylii wygenerowano 26,7 TB danych, co jest odpowiednikiem 48,5 mln przesłanych zdjęć i 4,5 mln połączeń głosowych.

Autorzy najnowszego „Ericsson Mobility Report” przewidują, że w ciągu najbliższych 5 lat zużycie danych wykorzystywanych do oglądania i przesyłania wideo za pomocą sieci mobilnych wzrośnie w Europie z 2 GB do 18 GB na miesiąc (na jeden smartfon).

O wdrożeniu przez Ericssona na stadionie Legii Warszawa platformy usługowej opartej na rozwiązaniu Small Cell as a Service i infrastruktury WiFi, oraz zastosowaniach technologii ICT w futbolu – we wpisie z 15 października 2015 r.

Napisane przez Stefan Kaczmarek