Przetwarzanie w chmurze, systemy konwergentne i inne aspekty budowy nowoczesnej infrastruktury dla przedsiębiorstw wymaganej do obsługi internetu rzeczy i analityki wielkich zbiorów danych – to wiodące tematy tegorocznej konferencji technicznej Dell EMC Forum, która odbędzie się 13 października 2016 r. w hotelu Hilton w Warszawie. IT-filolog.pl objął patronat medialny nad konferencją.

CyclesDell EMC Forum to bezpłatna, jednodniowa konferencja poświęcona trendom i kierunkom rozwoju przetwarzania w chmurze, obejmująca dyskusje i prezentacje wdrożeń u klientów. Stwarza dobrą okazję do spotkań branżowych, nawiązania kontaktów oraz wymiany doświadczeń ze specjalistami na co dzień zajmującymi się infrastrukturą do zarządzania informacją w firmach. Będzie można także uzyskać porady od ekspertów Dell EMC i firm partnerskich.

IT spending shiftsW programie konferencji znajdą się sesje i warsztaty poświęcone zagadnieniom, takim jak: nowoczesna infrastruktura, systemy konwergentne, workforce transformation, przetwarzanie w chmurze i analityka wielkich zbiorów danych. Uczestnicy będą mogli także dowiedzieć się, jak przedefiniować swoje środowisko IT, wykorzystując zalety chmury prywatnej i hybrydowej oraz definiowane programowo centrom przetwarzania danych.

Podczas prezentacji będzie można poznać najnowsze trendy w rozwoju IT, produkty i rozwiązania, a także zapoznać się z przykładami budowy nowoczesnej infrastruktury informatycznej przez polskie przedsiębiorstwa.

Adam Wojtkowski, dyrektor generalny EMC w Polsce

Adam Wojtkowski, dyrektor generalny Dell EMC w Polsce

Najbliższe 15 lat przyniesie rewolucyjne zmiany, które spowodują, że obecna infrastruktura nie sprosta nowym potrzebom przedsiębiorstw i organizacji. Internet rzeczy i aplikacje mobilne jeszcze ściślej zwiążą firmy z ich klientami i kontrahentami. Spowoduje to wytworzenie ogromnych ilości danych cyfrowych i radykalnie zwiększy zapotrzebowanie na nowe technologie oraz innowacyjne metody ich przechowywania i analizy. Przedsiębiorstwa, centra przetwarzania danych i zespoły działów IT muszą się więc szybko modernizować i przygotowywać na przyszłe wyzwania. Podczas konferencji Dell EMC Forum pokażemy, dlaczego transformacja cyfrowa jest koniecznością, jak wpływa na infrastrukturę przedsiębiorstw, jakie stawia wyzwania działom IT i jak tym wyzwaniom sprostać – zachęca do udziału w konferencji Adam Wojtkowski, dyrektor generalny Dell EMC w Polsce.

Październikowa konferencja jest częścią globalnego cyklu 26 podobnych konferencji, które odbywają się m.in. w Chicago, Hongkongu, Madrycie, Mediolanie, Meksyku, Moskwie, Nowym Jorku, Paryżu i Tokio.

<<Z ostatniej chwili>>

 7 września historyczne połączenie Dell i EMC  

dell technologies 7 septemberDell Inc. oraz EMC Corp.ogłosiły we wczorajszym komunikacie prasowym, że 7 września 2016 r. zamierzają zakończyć proces integracji. Wówczas działalność rozpocznie firma Dell Technologies, powstała w wyniku połączenia. Sfinalizowanie procesu jest możliwe dzięki zgodzie na integrację, wyrażonej przez chińskie władze, co było ostatnią konieczną formalnością. Akcjonariusze EMC wyrazili zgodę na połączenie firm 17 lipca.

Napisane przez Stefan Kaczmarek