– Dziś wieczorem z przyjemnością ogłaszam AWS Global Accelerator, rozwiązanie które ułatwi Wam poprawę wydajności i dostępności aplikacji dzięki wykorzystaniu globalnej sieci AWS. Oprócz poprawy wydajności AWS Global Accelerator ma wbudowaną funkcję izolacji błędów, która natychmiast reaguje na zmiany w kondycji sieci lub konfiguracji aplikacji – tak Peter DeSantis, wiceprezes ds. globalnej infrastruktury i obsługi klienta w AWS prezentował pierwszą nowość w poniedziałkowy wieczór 26 listopada w centrum konferencyjnym Sands Expo w Las Vegas, otwierając tegoroczną konferencję AWS re:Invent 2018. Organizatorzy spodziewają się około 50 tys. uczestników!
Wydajność jest najważniejsza nie tylko dla ruchu internetowego, lecz także dla aplikacji AI (sztucznej inteligencji), a łącza internetowe często szwankują, o czym często się przekonujemy, mówił DeSantis. Duża część ruchu klientów AWS już przepływa przez masową sieć, a klienci korzystają z AWS Direct Connect, aby pomóc aplikacjom uzyskać spójną wydajność i małą zmienność sieci, gdy klienci przemieszczają się między regionami AWS. Brakuje tego, żeby wykorzystywać globalną sieć AWS do optymalizacji aplikacji.
Usługa sieciowa AWS Global Accelerator ma umożliwić bezproblemowe kierowanie ruchu do wielu regionów oraz poprawę dostępności i wydajności aplikacji ich użytkowników końcowych.
Narzędzie to wykorzystuje sieć globalną AWS do kierowania ruchu internetowego od użytkowników do aplikacji działających w regionach AWS. AWS Global Accelerator jest dostępny w kilku regionach w USA, Europie (Irlandia) i Azji.
Innowacje światłowodowe pozwalają obniżyć koszty, natomiast inwestowanie w taką infrastrukturę jest drogie, mówił m.in. De Santis. Obecnie AWS działa w 19 regionach, ma 150 tzw. points of presents i 89 lokalizacji direct connect.
Pozostałe nowości ogłoszone pierwszego dnia AWS re:Invent 2018:
- AWS Transit Gateway – ma pomóc w upraszczaniu architektur sieci (poprawa widoczności i monitoringu sieci, lepsza skalowalność i lepsze zabezpieczenia).
- Instancje EC2 A1 oparte na własnym procesorze serwerowym Graviton, który ma zapewnić 45-proc. oszczędności dla niektórych obciążeń.
- Optymalizacja instancji EC2 storage.
- Instancje chmurowe C5 umożliwiające obsługę łączy sieciowych o szybkości do 100 Gb/s.
- Elastic Fabric Adapter – nowy interfejs dla instancji EC2, do obsługi intensywnych obciążeń klasy HPC (High Performance Computing).
- Dynamic training – elastyczne algorytmy w chmurze poprawiające wydajność.
- Firecracker – na potrzeby infrastruktury serverlerss computing oparty na open source’owym KVM hyperwizorze.
Pozostaw komentarz