Od 1 września programiści pracujący w ponad 300 wrocławskich firmach z branży IT będą mogli skorzystać z pokoju zagadek (tzw. escape room) o nazwie Hexit, przygotowanego specjalnie dla programistów przez wrocławską firmę Let Me Out.
Popularność escape roomów stale rośnie. Firmy prześcigają się w przygotowywaniu coraz oryginalniejszych scenariuszy gry, która polega na wydostaniu się z zamkniętego pokoju w określonym czasie. Uczestnicy zabawy muszą zmierzyć się z przygotowanymi wcześniej logicznymi zagadkami, które nierzadko wymagają wykazania się także dużą spostrzegawczością czy sprytem.
— Patrząc na liczbę programistów, którzy pracują we Wrocławiu stwierdziliśmy, że warto zadbać o rozrywkę dla tej licznej grupy i dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć pokój z zagadkami z branży IT. Przy tworzeniu scenariusza do naszego najnowszego pokoju posiłkowaliśmy się pomocą doświadczonych software developerów, tak więc zagadki wymagają od graczy znajomości języków programowania. Jednak cała gra nie odbywa się tylko przy komputerze, podobnie jak w klasycznych escape roomach gracze muszą wykazać się także sprytem, umiejętnością łączenia faktów oraz spostrzegawczością – mówi Karol Skraba, współwłaściciel Let Me Out.
Scenariusz pokoju z zagadkami dedykowanymi programistom utrzymany jest w klimacie tajnej, wojskowej placówki badawczej. Głównym zadaniem graczy jest wgranie do systemu wirusa komputerowego, który spowolni wirówki wzbogacania uranu i tym samym nie dopuści do wybuchu konfliktu atomowego.
Oprócz funkcji rozrywkowej i integracyjnej, Hexit może również uzupełniać klasyczne formy rekrutacji specjalistów z zakresu programowania czy testowania oprogramowania
— Zagadki użyte w pokoju Hexit weryfikują u graczy znajomość istotnych przy programowaniu zagadnień, wiec jest to z pewnością także doskonały pomysł na rekrutację potencjalnych pracowników. Poziom trudności możemy również dostosować w zależności np. od stanowiska na które dana firma będzie prowadziła rekrutację. Co ciekawe, nasza gra weryfikuje zarówno indywidualny poziom wiedzy, jak i umiejętność pracy zespołowej – dodaje Skraba.
Pozostaw komentarz