EMC Corp. ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży w marcu br. DSSD D5 – pierwszego produktu z nowej kategorii pamięci masowych typu rack-scale flash. Ta nowa architektura została opracowana w oparciu o rozwiązanie firmy DSSD, przejętej przez EMC w maju 2014 r. za miliard dolarów.

DSSD przeznaczono do przetwarzania danych w czasie rzeczywistym, przeprowadzania złożonych analiz oraz obsługi bardzo wymagających obciążeń, takich jak aplikacje oparte na platformie Hadoop oraz baz danych w pamięci (in-memory database), np. SAP Hana.

d5 parametry wydajnościoweDSSD D5 oferuje imponujące parametry wydajnościowe: do 10 milionów operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS), pojemność 144 TB w module rack o wielkości 5U, opóźnienie na poziomie 100 mikrosekund oraz przepustowość do 100 GB/s. Umożliwia wspólne korzystanie z pamięci flash nawet przez 48 serwerów. Każdy węzeł jest połączony z D5 poprzez magistralę PCIe Gen3 z wykorzystaniem technologii NVMe.

one system grafika– EMC przejęła w 2014 r. firmę DSSD, ponieważ dostrzegła jej innowację technologiczną zmieniającą reguły gry. Dziś dostarczamy na rynek wzmocnioną, przetestowaną platformę, zmieniającą oblicze technologii flash jaką znamy i uzupełniającą solidne portofolio rozwiązań flash EMC – powiedział CJ Desai, prezes działu Emerging Technologies w EMC Corp.

DSSD - the future of flash. Infografika EMC

DSSD – the future of flash.
Infografika EMC

Nowa architektura ma obsługiwać zaawansowane aplikacje, przetwarzające ogromne ilości danych i wymagające ekstremalnie wysokich wydajności. D5 umożliwia 10-krotne przyspieszenie aplikacji, takich jak obliczenia związane z badaniami genetycznymi, wykrywaniem oszustw, autoryzacją kart kredytowych czy zaawansowaną analityką. Producent zapewnia, że w porównaniu do najszybszych obecnie platform wykorzystujących pamięci flash nowe rozwiązanie zapewnia TCO niższe nawet o 68%, 5-krotnie niższe opóźnienia oraz 10-krotnie wyższe wartości IOPS i przepustowości. DSSD D5 będzie wykorzystywana w konwergentnych platformach VCE.

Więcej informacji na stronie „EMC Unveils DSSD D5: A Quantum Leap In Flash Storage”.

Napisane przez Stefan Kaczmarek