W tym roku akademickim we Wrocławiu w Wyższej Szkole Bankowej (WSB) uruchomiono nowy kierunek studiów podyplomowych – „Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej”, informuje AB SA, wrocławski dystrybutor IT. Kierunek powstał w wyniku współpracy AB i WSB we Wrocławiu.

Studia „Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej” mają na celu skuteczne przygotowanie specjalistów i architektów z zakresu budowy rozwiązań IT w oparciu o najbardziej popularne i zaawansowane narzędzia chmurowe. Zdecydowana większość zajęć ma formę ćwiczeń i laboratoriów realizujących konkretny, realny scenariusz biznesowy za pomocą rozwiązań chmurowych Microsoft. Zakres przedmiotów obejmuje wiedzę potrzebną do skutecznego przejścia procedury certyfikacji w obszarze budowania architektury, wdrażania i utrzymania rozwiązań IT głównie w chmurze obliczeniowej Microsoft.

Program studiów adresowany jest do każdego zainteresowanego rozwiązaniami chmurowymi Microsoft, a w szczególności do pracowników działów IT w przedsiębiorstwach, informatyków, administratorów infrastruktury IT, początkujących developerów, profesjonalistów, praktyków i pasjonatów technologii IT.

Wojtek Gurgul, prezes zarządu PGS Software

— Chmurę można sprzedawać tylko edukując siebie i potencjalnych klientów. W Polsce ludzi z wiedzą chmurową jest mało, trudno ich zatrudnić, a potem trzeba ich wyszkolić. To spory wysiłek. Trzeba bardzo dużo inwestować w wiedzę! A to nie są błahe inwestycje. Trzeba jednocześnie pamiętać, że certyfikaty to nie wszystko. Certyfikat jest samo dyscyplinującym narzędziem, żeby się nauczyć. Jednak dopiero po zrobieniu kilku projektów można powiedzieć, że ktoś naprawdę ma solidną wiedzę. Bardzo ważne jest, aby w firmie stworzyć atmosferę i środowisko nauki oraz rozwoju – mówił w rozmowie z it-filolog.pl podczas konferencji AWS re:Invent 2018 Wojciech Gurgul, prezes zarządu firmy PGS Software z Wrocławia, uznanej niedawno przez Amazon Web Services za najszybciej rosnącego partnera AWS w Europie Środkowo-Wschodniej.

Napisane przez Stefan Kaczmarek