Według szacunków IMARC Group, globalny rynek infrastruktury hiperkonwergentnej HCI (hyper-converged infrastructure) w 2022 roku był wart 9,2 mld USD, a do 2028 r. zwiększy swoją wartość do poziomu 37,1 mld USD, co oznacza w latach 2023–2028 średnioroczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 26,66%.
Rosnąca liczba przedsiębiorstw decydujących się na transformację cyfrową to jeden z kluczowych czynników napędzających wdrożenia HCI, wskazywanych w raporcie IMARC Group “Hyper-Converged Infrastructure Market: Global Industry Trends, Share, Size, Growth, Opportunity and Forecast 2023-2028“. Obiecujące perspektywy rynkowe stwarza też zwiększające się zapotrzebowanie na cyberbezpieczeństwo i odzyskiwanie danych za pomocą jednego interfejsu. Przybywa również wdrożeń HCI w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), gdzie oferują większą elastyczność i wydajność.
Rośnie także wykorzystanie HCI do zarządzania zastosowaniami biznesowymi, takimi jak: biura zdalne lub oddziały, VDI (virtualization desktop infrastructure) i konsolidacja centrów danych. Wiodący dostawcy wprowadzają zaawansowane rozwiązania HCI, które łączą skalowalność i wydajność cenową, realizując jednocześnie potrzeby modernizacji i konsolidacji centrów danych.
Infrastruktura hiperkonwergentna (HCI) odnosi się do architektury skoncentrowanej na oprogramowaniu, która integruje pamięć masową, zasoby obliczeniowe i sieciowe, aby umożliwić wdrażanie i zarządzanie za pomocą jednego interfejsu użytkownika.
Zalety infrastruktury hiperkonwergentnej HCI według IMARC Group:
- zapewnia większą elastyczność,
- pozwala skalować operacje, automatyzować i upraszczać aktualizacje,
- maksymalizuje zasoby i zwiększa niezawodność,
- pomaga w usprawnianiu wdrażania nowych obciążeń,
- usprawnia zarządzanie infrastrukturą,
- pomaga w optymalizacji kosztów infrastruktury,
- pozwala zwiększać wydajność i zapewniać bezpieczne przechowywanie danych.
W rezultacie rozwiązania HCI są szeroko stosowane w wielu branżach, w tym: IT i telekomunikacyjnej, produkcyjnej, opieki zdrowotnej oraz bankowości, usług finansowych i ubezpieczeń.
Według innej prognozy przedstawionej przez firmę Skyquest, w latach 2023–2030 rynek HCI będzie rosnąć w średniorocznym tempie 13,2% (CAGR), by osiągnąć do 2030 roku wartość 14,5 mld USD
(grafika tytułowa wygenerowana przez AI – źr. Pixabay)
Pozostaw komentarz